Бандажі та ортези: що це таке і навіщо вони потрібні?

Ортези та бандажі – спеціальні пристосування, які призначають для реабілітації при лікуванні травм і захворювань опорно-рухового апарату. Головне завдання цих ортопедичних виробів – захист і підтримка кістково-м’язової системи, а також поліпшення рухливості пацієнтів. В цілому, вони виконують такі функції:

 • фіксація, стабілізація і розвантаження хребта і суглобів;
 • відновлення опорно-рухової системи та м’яких тканин організму після різного роду травм;
 • корекція пошкоджень та деформацій хребта;
 • захист суглобів і хребта при заняттях спортом і підвищених фізичних навантаженнях;
 • зняття больового синдрому, викликаного захворюваннями суглобів і хребта.

Що таке бандажі

Спортивним клубам і танцювальним студіям ми можемо запропонувати купити бандажі оптом, щоб убезпечити своїх учнів. Медичні бандажі – це ортопедичні вироби, які використовують для профілактики травм, а також для підтримки правильного положення органів і частин тіла, їх рухомий фіксації.

Бандаж на гомілковостопний суглоб зі спіральними ребрами жорсткості WH-917
Бандаж на гомілковостопний суглоб зі спіральними ребрами жорсткості WH-917

Бандажі виготовляють з бавовни з додаванням еластану – це матеріал, який не викликає алергію. Їх потрібно акуратно стирати без використання агресивних відбілюючих засобів і сильного віджимання. Залежно від призначення, в вироби можуть додаватися металеві пластини, пелоти (пластини, захищені м’якою подушечкою), пружини, гелеві і силіконові кільця, планки, спиці.

Виділяють три ступені жорсткості цих виробів:

 1. Максимальна підтримка і захист: напівтвердий каркас, до якого можуть додаватися шарніри або спиці. Призначається при важких травмах, розтягненнях, післяопераційному стані.
 2. 2. Посилений захист: до тканинної основи можуть кріпитися планки або спиці. Використовується при хронічних захворюваннях суглобів, артриті, запаленнях, а також для додаткової підтримки скелета.
 3. 3. Підтримка середнього ступеня: тканинний виріб без додаткових вставок. Застосовують після лікування і для профілактики травм.

Що таке ортези

Ортези – це ортопедичні вироби, які використовують для стабілізації, іммобілізації і підтримки тіла або уражених кінцівок, їх нормального функціонування. Вони допомагають запобігати та виправляти неправильне положення кінцівок, а також невірномірний розподіл ваги. Відновлюють втрачені функції, запобігають і зменшують біль під час руху.

Для виготовлення ортезів використовують різні матеріали, в залежності від призначення виробу. Це можуть бути термопласти, етилвінілацетат, вуглецеве волокно, метал, шкіра, еластичні і жорсткі тканини.

За ступенем жорсткості виділяють два типи ортезів:

Жорсткі (іммобілізуючі). Максимально фіксують пошкоджений відділ хребта або суглоб, обмежуючи його рухливість. Таким чином, запобігає зміщенню і викликані цим зрушенням хворобливі відчуття. Основа таких ортезів виготовляється з еластичної тканини і доповнюється металевими ребрами жорсткості, пластиковими елементами, шарнірами і гільзами. Використовуються в разі серйозних травм і деформацій опорно-рухового апарату.

М’які (підтримуючі). Їх виготовляють з м’яких дихаючих тканин, які володіють мікромассажним, компресійним, іноді ще й зігріваючим ефектами. Їх застосовують при незначних пошкодженнях суглобів, а також для профілактики травм.

Рідше зустрічаються вироби з напівжорсткою фіксацією, які використовуються для реабілітації після різних пошкоджень. Еластична основа, в таких випадках, ущільнюється пластиковими ребрами жорсткості, додатковими стяжками і знімними пелотами.

Наша компанія пропонує вам придбати бандажі та ортези таких типів:

 • бандажі для вагітних;
 • бандажі для ніг;
 • бандаж на коліно;
 • стегнові бандажі;
 • гомілковостопні бандажі та ортези;
 • бандажі та ортези для рук;
 • бандаж для пальців рук;
 • бандаж на лікоть;
 • бандажі для зап’ястя;
 • плечові бандажі;
 • бандажі на шию;
 • коректори постави, реклінатори;
 • бандажі та ортези для спини.
 • бандажі для вагітних

Використовуються для фіксації органів малого таза і черевної порожнини в правильному фізіологічному положенні під час вагітності і після пологів. Також допомагають рівномірно розподілити навантаження на хребет.

Бандажі на коліно

Ці вироби допомагають зняти навантаження і зменшити рухливість суглоба після перенесених оперативних втручань і травм, а також їх використовують для профілактики при підвищених фізичних навантаженнях. Можуть бути як м’якими і еластичними, так і оснащеними металевими ребрами жорсткості. Ортези допомагають істотно полегшити больові відчуття під час руху.

Стегнові бандажі

Допомагають знизити ризик травм під час занять спортом і високих фізичних навантажень. Використовуються також для реабілітації після отриманих травм і перенесених операцій.

Гомілковостопні бандажі та ортези

Фіксують гомілковостопний суглоб, забезпечують його стабільність. Вироби різного ступеня жорсткості використовуються для профілактики травм під час занять спортом, а також для реабілітації після ушкодження зв’язок, при вроджених патологіях суглоба, гомілки та стопи, артриті і артрозі.

Бандаж для пальців рук

Використовують для фіксації при переломах та інших травмах, артрозі і артриті, для реабілітації та профілактики повторного ушкодження. Знижує набряклість, зменшує больові відчуття, відновлює нормальний кровообіг.

Бандаж на лікоть

Ліктьові бандажі та ортези допомагають підтримувати і фіксувати ліктьові суглоби, зв’язки і м’які тканини, здійснюючи рівномірну компресію. Можуть бути як м’якими, так і жорсткими, з різними вставками і мати зігріваючий ефект.

Бандажі для зап’ястя

Використовують для обмеження патологічної рухливості суглобів. Іноді, за згодою лікаря, можуть застосовуватися в якості гіпсової пов’язки. Використовують для реабілітації після перенесених травм і їх профілактики, а також при артритах, артрозах, тунельному синдромі, тендовагініті.

Плечові бандажі

Застосовуються для іммобілізації плечового суглоба як окремо, так і в комплексі з іншими пристосуваннями і гіпсовими пов’язками. Бандаж на плечовий суглоб допоможе знерухоміти плече після перенесених травм і операцій. Бандаж-косинка підійде для застосування з гіпсовою пов’язкою, стане в нагоді він і для періоду реабілітації. Бандаж Дезо використовують тоді, коли гіпсову пов’язку вже зняли, але іммобілізація все ще необхідна, а також – при легких пошкодженнях плечового пояса.

Бандажі на шию

Необхідні для фіксації шийного відділу хребта для зменшення болю при артрозі, артриті, остеохондрозі, для реабілітації після травм і профілактики повторного травматизму. Можуть бути різного ступеня фіксації, в залежності від рівня пошкодження, тому при їх виготовленні використовуються найрізноманітніші матеріали.

Коректори постави, реклінатори

Можуть бути двох типів – профілактичні та лікувальні. Профілактичні вироби мають середнім ступенем жорсткості, використовуються для формування правильної постави. Лікувальні – жорсткі, їх застосовують при сильних деформаціях хребта, компресійному переломі хребців або зламаній ключиці для рівномірного розподілу навантаження.

Бандажі та ортези для спини

Допомагають зафіксувати хребет у правильному положенні, зменшити навантаження на спину і попередити зміщення хребців. Можуть виготовлятися з різних матеріалів в залежності від призначення.

Як придбати товари оптом на сайті компанії «Волсмарт»

У нас ви можете купити ортези оптом, а також здійснити оптову закупівлю бандажів. Для цього потрібно залишити заявку в розділі «купити оптом» – ви отримаєте прайс-лист продукції та вигідні пропозиції. Ми відправляємо посилки по всій території України.

Попередня статтяАнтиемболічні гольфи і панчохи: що це таке і навіщо вони потрібні?
Наступна статтяДля чого потрібен балансувальний тренажер?