Антиемболічні гольфи і панчохи: що це таке і навіщо вони потрібні?

У нормальних умовах кров тече по венах ніг знизу-вгору – від щиколоток у напрямку до серця завдяки різниці тиску. При ходьбі виникає скорочення м’язів гомілок і стегон – так звана м’язова помпа – яка допомагає виштовхувати кров вгору, діючи на стінки вен. Особливі венозні клапани не дозволяють крові повернутися вниз. Однак в післяпологовий і післяопераційний період людина деякий час знаходиться без руху, що може привести до застою крові, набряків і утворенню тромбів. Щоб цього не сталося, потрібно носити спеціальні медичні вироби (компресійний трикотаж), які допомагають відновити потрібний тиск.

Гольфи протиемболічні Lipoelastic Lipothrombo 202
Гольфи протиемболічні Lipoelastic Lipothrombo 202

Переваги антиемболічного трикотажу

Раніше в таких випадках використовувалися звичайні еластичні бинти, але така альтернатива не набагато дешевше і набагато незручно – бинти досить важко накласти самостійно, вони швидко розтягуються, постійно скочуються, погано переносять прання. Тому компресійні панчохи та гольфи мають велику кількість переваг:

 • Гольфи і панчохи можуть без особливих зусиль надіти навіть вагітні.
 • Компресійна білизна завжди надійно закріплюється за допомогою спеціальної гумки.
 • Для виробництва цих виробів використовуються тільки гіпоалергенні матеріали, так як в післяопераційний і післяпологовий періоди люди особливо сприйнятливі до алергенів.
 • Антиемболічні гольфи і панчохи бувають білого або бежевого кольору, що дозволяє оцінювати стан судин і швів, які знаходяться під тканиною. Також добре видно виділення з ран і інші забруднення.
 • Немає різкого переходу – градієнт здавлювання в області стегон досить низький (40%), підвищується в районі гомілки (70%) і стає максимально високим (до 100%) на щиколотці.
 • Придатні для частого прання при температурі до 100 С, що допомагає знищити шкідливі мікроорганізми, які не деформувавши при цьому виріб.

Як діють антиемболічні вироби

Головне завдання панчіх компресійних – перешкоджати тромбоемболії. Це закупорка вен тромбами – згустками крові, які призводять до закупорки вен і судин і можуть привезти до летального результату.

Компресійні гольфи і панчохи попереджають це явище, надаючи такі дії:

 • Перешкоджають застою венозної крові, стимулюють її відтік до серця
 • Проявляють ефект мікромасажу, що дозволяє зняти напругу, втому, біль і важкість у ногах.
 • Знижують навантаження на вени під час пологів, допомагаючи розподілити тиск на ноги дозовано.
 • Виріб фіксується м’якою і зручною еластичною гумкою, завдяки чому відсутній вдавлення в шкіру.
 • Вироби оснащені отвором на ступні, що дозволяє перевіряти стан кровообігу.

Не дивлячись на схожу дію, у антиемболічних панчіх і гольфів кілька різне призначення

Що таке антиемболічні панчохи

Це медичні вироби, які надягають на ноги і доходять до верху стегна. Їх застосовують в таких випадках:

 • Перинатальний період, пологи, постнатальний період (тому їх часто називають «родові панчохи»).
 • Захворювання, які викликають тривалу нерухомість.
 • Профілактика тромбозу глибоких вен.
 • Патології вен ніг у малорухомих хворих.
 • Лікування наслідків травм, пролежнів, гідростатичних набряків, вивихів і ударів.
 • У малорухомих пацієнтів з патологією вен нижніх кінцівок.
 • Відновлення венозного просвіту.
 • Неспроможність клапанного апарату

Що таке антиемболічні гольфи

Ці вироби мають ті ж параметрами, що і панчохи, але їх зазвичай застосовують після операцій на венах гомілки. Важливо, щоб гумка розташовувалася на 5 см вище від ураженої вени.

Як використовувати таку білизну

Вранці перед операцією або родами потрібно полежати близько 15-20 хвилин, тримаючи ноги під кутом 45 градусів (в якості опори підійде спинка ліжка). Потім потрібно скласти кожен панчіх гармошкою, вставити носок ноги у виріб і натягувати його, розправляючи матеріал, після чого зафіксувати гумку в верхній частині стегна. Гольфи надягають подібним чином після операції, гумка закріплюється у верхній частині гомілки.

Панчохи і гольфи компресійні перші дні потрібно носити безперервно, після чого з дозволу лікаря їх знімають на ніч і носять ще 1-2 тижні. Якщо операцію проводять безпосередньо на венах ніг, може бути досить носіння одного панчохи або гольфу.

Як вибрати лікувальний трикотаж

При виборі цього медичного білизни необхідно звертати увагу на два параметри:

 • Розмір;
 • Ступінь компресії.

Для визначення розміру потрібно виміряти окружність стегна, гомілки під коліном і щиколотки, після чого знайти відповідний розмір в таблиці виробника. Найкраще при цьому порадитися з менеджером магазину або лікарем. При неправильному підборі розміру ви не отримаєте потрібного градієнта тиску, великі не принесуть ніякої користі, а маленькі можуть занадто сильно здавити. І в тому, і в іншому випадку можуть виникати проблеми з кровообігом нижніх кінцівок, що призводить до серйозних наслідків для здоров’я.

Є два ступені компресії. Вироби 2 ступеня більш щільні, вони необхідні тим, хто переніс операцію безпосередньо на венах нижніх кінцівок, а також тим, у кого є захворювання вен ніг або раніше виникали випадки тромбозу. У всіх інших випадках цілком вистачає трикотажу 1 ступеня компресії.

Де придбати антиемболічні вироби

Купити компресійний трикотаж оптом можна, оформивши заявку в розділі «Купити оптом» нашого сайту – так ви отримаєте доступ до оптового прайсу. Ми пропонуємо тільки якісні вироби від перевірених виробників за максимально доступними цінами. Наші менеджери завжди готові проконсультувати вас з усіх питань, які стосуються продукції, цінової політики та акційних пропозицій.

Наступна статтяБандажі та ортези: що це таке і навіщо вони потрібні?