Бандажі та ортези на голеностоп: кому і коли їх варто використовувати?

Високі підбори, спорт, активний відпочинок – це далеко не весь перелік причин виникнення травм опорно-рухового апарату, особливо – гомілковостопного суглобу. Він піддається щоденному великому навантаженню, тому що підтримує всю масу нашого тіла. У той же час, як і будь-який інший суглоб, він не захищений від запальних і системних захворювань.

Бандаж на гомілковостопний суглоб – це ортопедичний товар, який є одним з методів лікування різного роду пошкоджень даного суглоба. В тому числі, він активно застосовується у випадках, коли людина піддається надмірним фізичним навантаженням, а також – для профілактики різних травм: вивихів, переломів, розтягнень зв’язок.

Які види бандажів існують

Щоб правильно підібрати гомілковостопний бандаж, потрібно враховувати цілий ряд факторів, про які Ви дізнаєтеся нижче. У різновидах цих виробів можна легко загубитися, адже їх існує досить багато.

Залежно від ступеня фіксації, бандажі класифікують наступним чином:

  1. Легкої фіксації. Зроблено така лангету на гомілковостопний суглоб з еластичного матеріалу, який щільно прилягає до суглобу та ахіллового сухожилля, зігріває їх і створює ефект легкого масажу. Найчастіше таку модель використовують для профілактики травмування люди, що займаються спортом і мають великі фізичні навантаження. Крім того, дані вироби відмінно підходять для відновлення в післяопераційному періоді, а також при запальних захворюваннях – артриті, бурситі, ревматизмі.
  2. Середньої фіксації. У своїй конструкції цей тутор для стопи має так звані ребра жорсткості, які зроблені з металу або пластику. При цьому відбувається фіксація гомілки разом з п’ятою, але пальці залишаються рухливими. Застосовують їх в ситуаціях, коли є нестабільність суглоба, при дегенеративних захворюваннях, а також після зняття гіпсу для більш швидкого одужання.
  3. Жорсткої фіксації. Сюди можна віднести ортез на стопу, який здатний більш надійно іммобілізувати стопу і зробити суглоб повністю нерухомим. Це буде доречно в післяопераційному періоді і після серйозних травмах, коли передбачається, що час відновлення буде тривалим.

В яких випадках показаний бандаж на гомілковостопний суглоб

Еластичний бандаж на голеностоп з 3D в'язкою FS-939
Еластичний бандаж на голеностоп з 3D в’язкою FS-939

Як вже говорилося вище, гомілковостопний ортез – річ досить універсальна, так як він застосовується в профілактичних цілях, при різноманітних захворюваннях і травмах. Показаннями до використання є:

– артрит, артроз, бурсит, ревматизм;

– переломи і вивихи в області гомілковостопного суглоба;

– розтягнення і розрив зв’язок;

– пошкодження сухожиль;

– відновлення після переломів і операцій;

– для профілактики травматизму.

Великий ризик виникнення пошкоджень суглобів гомілки у людей із зайвою вагою, так як у них навантаження на суглоб набагато більше, ніж у людини з нормальною масою тіла. Також негативні наслідки має постійне носіння взуття на високих підборах. Стопа при цьому знаходиться не в комфортному становищі, збільшується тиск на її структури, в результаті чого в подальшому з’являються різні деформації.

Якщо говорити про корисні моменти, які приносить із собою фіксатор гомілковостопного суглоба, то їх достатньо: мінімізується ризик отримання травми при занятті спортом, оскільки зменшується навантаження на суглоб, є зігріваючий і невеликий масажний ефект, скорочується лікувальний і реабілітаційний періоди.

Особливості вибору

Кожна людина повинна розуміти, що підібрати бандаж для ступні -непростая завдання. Справитися з нею допоможе доктор, який враховує всі нюанси захворювання, протипоказання і механізм дії супорта.

При виборі необхідно пам’ятати:

  • Від правильності розміру залежить лікувальний ефект. Адже занадто великий бандаж не даватиме жодного результату, а маленький може сильно здавлювати ногу, що цілком може призвести до інших проблем.
  • Необхідно брати до уваги анатомічні особливості ступні, а також супутні хвороби шкіри і судин в постраждалій ділянці.
  • Гіпоалергенні матеріали, з яких зроблені бандажі, підходять навіть людям зі схильністю до алергічних реакцій.
  • Вибирати ступінь фіксації потрібно, враховуючи всі нюанси хвороби.

Дуже важливо вчасно почати боротися з проблемою. Першими про «несправності» в організмі людини сигналізують нервові закінчення у вигляді больових відчуттів. Якщо вже виникла біль в суглобі, то необхідно зафіксувати його, щоб не дозволити процесу розвинутися. У цьому-то і допоможе ортопедична продукція, а саме – супорт голеностопа.

У нас широкий асортимент товарів, в наявності є компресійний еластичний бандаж, стабілізуючі ортези, а також більш жорстка модель – шина на голеностоп. Вироби мають шнурки, липучки для регулювання розміру. В тому числі, ми можемо запропонувати роз’ємні моделі. Серед такого різноманіття будь-яка людина знайде те, що підходить для його конкретного випадку. Для того, щоб ефект був позитивним, головне – не займатися самолікуванням і вчасно консультуватися з лікарем травматологом-ортопедом.

Де купити бандажі оптом

Компанія «Волсмарт» займається оптовим продажем ортопедичних товарів власного виробництва і компаній – світових лідерів в даному сегменті ринку. Тому ми з повною упевненістю гарантуємо високу якість продукції. Ви можете купити гомілковостопні бандажі оптом після заповнення реєстраційної форми на сайті. Покупки через інтернет – це зручний, сучасний спосіб отримати бажане, не витрачаючи при цьому багато часу і сил.

Виробник продає оптом бандажі на гомілковостопний суглоб на дуже вигідних умовах, в чому дуже просто переконатися. Крім того, ми пропонуємо своїм клієнтам комфортне співробітництво та оптимальні ціни на товари. Оплата здійснюється як готівкою, так і безготівковим способом. Доставка, на вибір покупця, можлива кур’єром (по Києву), поштою, самовивозом, за допомогою послуг фірми “Нова Пошта”.