Бандаж на коліно: коли і кому він необхідний

Травми коліна вважаються одними з найбільш поширених проблем, з якими звертаються до лікаря. Найчастіше пацієнтами ортопеда-травматолога стають спортсмени і любителі активного відпочинку, але це не означає, що інші люди застраховані від ушкоджень. Крім того, існує багато інших захворювань колінного суглоба, наприклад, системних або запальних. Для лікування і відновлення, а також для профілактики травм колінного суглоба використовують бандажі.

Різновиди бандажів

Бандаж на коліно – це пристосування, що забезпечує спокій для суглоба, щоб він міг повністю відновитися. Дані ортопедичні товари можна розділити на різні категорії в залежності від функціональності, типу конструкції, ступеня фіксації, а також – призначення. Купити бандаж на коліно оптом можна тут, заповнивши перед цим реєстраційну форму. Але про це ми розповімо нижче.

Бандажі застосовуються з різними цілями, тому вони бувають компресійні, спортивні, післяопераційні, реабілітаційні, роз’ємні, фіксуючі та зігріваючі. Підібрати відповідний бандаж для конкретної людини може тільки лікар, адже при виборі враховується специфіка захворювання.

Залежно від ступеня фіксації бандажі бувають:

● М’які. Використовуються для лікування хронічного запального процесу, а також – з метою профілактики травм при великих фізичних навантаженнях.
● Напівжорсткі. Найбільш доречні будуть в післяопераційному і реабілітаційному періодах.
● Жорсткі. Можуть з легкістю замінити гіпс, так як вони забезпечують повну фіксацію суглоба з неможливістю його руху.

Залежно від функціональності можна виділити фіксуючі та коригуючі наколінники медичні. Перші мають м’яке внутрішнє покриття і застосовуються при отриманні серйозних травм. Другі ж бувають жорсткі і напівтверді, і будуть корисні в разі переломів і травмуванні меніска.

Конструкція у бандажів також буває різна:

1. Шарнірні. Це жорсткі або напівтверді фіксатори, що мають шарніри, що з’єднують їх. Показаннями до їх застосування можуть бути важкі травми і післяопераційний період з ускладненнями.
2. Безшарнірні. Ці вироби не мають ребер жорсткості, тому використовуються найчастіше при запальних процесах в суглобі і невеликих його пошкодженнях.
3. Закриті. Найбільше підходять для спортсменів, що мають серйозні фізичні навантаження на тренуваннях і змаганнях, для попередження травм.
4. Відкриті. Ці моделі роз’ємні, за рахунок чого їх зручно одягати, особливо людям, які мають проблеми зі стопою і суглобами пальців ніг.

Показання до застосування

 

Бандаж на коліно пателлярний з гелевою вставкою NS-712
Бандаж на коліно пателлярний з гелевою вставкою NS-712

Колінний суглоб є дуже вразливою частиною опорно-рухового апарату, тому фіксатор на коліно – річ, яка користується популярністю серед покупців. Цей виріб має масу позитивних властивостей, завдяки чому виявляє позитивний вплив на організм.

Отже, супорт коліна надає наступні ефекти:
– стабілізує положення суглоба;
– прибирає набряклість і інші ознаки запалення;
– забезпечує нормальний кровообіг;
– уберігає від больових відчуттів;
– зберігає рухливість суглоба.

Як вже говорилося, травми і захворювання колінних суглобів – це досить поширена ситуація, тому кожній людині потрібно знати, коли йому може стане в нагоді бандаж. Наколінник на колінний суглоб необхідний у таких випадках:
– біль, припухлість і почервоніння коліна;
– обмеження рухів в суглобі;
– артрит, артроз, бурсит;
– розриви меніска;
– розтягнення і розриви зв’язок;
– вивихи, переломи та інші травми;
– як профілактичний засіб.

Як обрати

На перший погляд може здатися, що наколінники ортопедичні – це цілком нешкідливі вироби, які можна підібрати самостійно. Але запевняємо, що від правильності вибору залежить ефект лікування, тому краще з таким питанням людині звернутися до лікаря, який підбере правильну модель. Винятки становлять лише деякі вироби, що використовуються для профілактики. Виготовляються бандажі з щільного трикотажу, вони щільно прилягають до колінної чашечки, чим забезпечують надійну фіксацію, але при цьому не перешкоджають нормальному кровопостачанню.

Наприклад, еластичний бандаж використовують як спортсмени, так і звичайні люди для профілактики ушкоджень суглоба. Ортез на коліно може мати неоднакову ступінь жорсткості, тому і показання до його застосування різні – від попередження травм до лікування розривів зв’язок.

Тутор на колінний суглоб – це більш жорстка модель, яка виготовляється з металу і пластика. Він захистить коліно від наслідків ударів, і в деяких випадках може замінити гіпсову пов’язку при вже наявному переломі.

Де можна придбати бандажі на коліно

Ми пропонуємо купити ортопедичні наколінники оптом від виробника у нас. Компанія «Волсмарт» займається виробництвом і оптовими продажами ортопедичних товарів, що може бути цікаво різним медичним установам, реабілітаційним центрам, спортклуб, аптекам і так далі.

Ми виробляємо і поставляємо тільки високоякісні товари, а також гарантуємо комфортні умови співпраці. У нас доступні ціни, а оплата здійснюється будь-яким зручним способом для клієнта. Доставка по Києву можлива поштою або кур’єрською службою, а в інші міста України – сервісом «Нова Пошта». Для здійснення замовлення потрібно заповнити реєстраційну форму на сайті і вибрати необхідні одиниці. Ми цінуємо кожного клієнта і з величезною відповідальністю підходимо до своєї роботи.

Попередня статтяБандаж на стегно: коли і кому він може знадобитися?
Наступна статтяБандажі та ортези на голеностоп: кому і коли їх варто використовувати?