Бандаж для вагітних: як він працює і кому необхідний?

Вагітність – дуже важливий і досить складний період. Зростаючий живіт дарує жінці надії, але при цьому викликати дискомфорт, так як збільшує навантаження на поперек і ноги. Щоб цього не відбувалося, рекомендують носити спеціальний бандаж для вагітних, який розподіляє вагу рівномірно, допомагає підтримувати дитину в потрібному положенні і дозволяє швидше відновитися після пологів. Часто виникають питання, як вибрати бандаж для вагітних, на якому терміні його варто починати носити і як правильно використовувати, і ми постараємося на них відповісти.

Бандаж для вагітних Ortop OB-508
Бандаж для вагітних Ortop OB-508

Якими бувають ці вироби

Бандаж допологовий. Дозволяє вагітним знизити навантаження на спину і зафіксувати правильне положення плоду. Буває декількох видів:

  1. Бандаж-труси. Нижня частина цього бандажа виконана у вигляді трусиків-сліпів або шорт і доповнена вшитою широкою стрічкою, що підтримує живіт. Вона забезпечує підтримку, при цьому не здавлює зростаючий живіт і плід. Деякі бандажі оснащені застібкою внизу, що полегшує їх використання. Такі моделі носять як на голе тіло, так і поверх білизни. Вони можуть бути двох видів – із заниженою талією або з бавовняним капюшоном, що покриває живіт. Перший варіант добре підходить на літо і дозволяє носити одяг із заниженою талією, другий захищає шкіру від подразнення, викликаного тертям одягу об шкіру. Виріб може бути оброблено мереживом, що забезпечує більш ніжне і м’яке прилягання.
  2. Пояс для вагітних. Це широка тканинна смуга, що складається з декількох сегментів. Ступінь її утяжки регулюється за допомогою спеціальної липучки. Пояс також може бути оснащений бічними клапанами, за допомогою яких регулюється обсяг бандажа без необхідності його зняття. Це виріб легко знімається і надівається, він практичний і зручний у використанні навіть влітку. Його шиють в різних кольорах, що дозволяє носити такі моделі не тільки в якості білизни, але і як стильний аксесуар.
  3. Корсет для вагітних. Цей бандаж оснащений шнурівкою, призначеною для регулювання посадки. Використовується дуже рідко через незручності.

Післяпологові бандажі. Ці вироби дозволяють відновити тонус м’язів і пружність шкіри після пологів. Бувають таких типів:

  1. Бандаж-грація. Це вироби із завищеною талією, оснащені багаторівневою застібкою внизу або збоку, а також щільними вставками в області живота. Є укріплені варіанти, які забезпечують високу стягуючу здатність.
  2. Бандаж-спідниця. Передбачає щільну вставку на животі, використовується, щоб підтримувати шов від кесаревого розтину.

Існує також універсальний бандаж-пояс. Він виконує два завдання: до пологів його використовують як підтримуючий пояс для вагітних, після народження дитини – для повернення тонусу шкіри і м’язів. До пологів його носять розширеною частиною назад, а після них – наперед, що забезпечує стягуючий ефект і фіксацію м’язів. Для цієї моделі використовують перфорований матеріал, який забезпечуює достатній повітрообмін.

Бандаж для вагітних: навіщо і кому він може знадобитися

Носити бандаж вагітним потрібно в наступних випадках:

  • Якщо термін вагітності понад 20 тижнів;
  • Якщо вагітність як мінімум друга або багатоплідна;
  • При активному способі життя, якщо жінка більше трьох годин в день знаходиться вертикально і особливо, якщо вона продовжує працювати;
  • При генетичній схильності до появи стрий;
  • При ослаблених м’язах очеревини і таза;
  • При викривленні хребта;
  • При остеохондрозі;
  • При болях в попереку і спині;
  • При деяких акушерських патологіях бажано носити бандаж для вагітних на ранніх термінах (рубці на матці, загроза викидня у другому і третьому триместрах, надмірне збільшення розмірів матки, багатоводдя, великий розмір плода або багатоплідність, неправильна позиція плаценти);
  • При надмірній вазі;
  • При недорозвиненій шийці матки.

Бандаж для вагітних: в чому користь

Ці вироби виконують такі функції:

  • Забезпечують оптимальне розташування плода;
  • Покращують кровопостачання плода за рахунок підтримки живота;
  • Знижують ризик тазового передлежання на останніх місяцях вагітності;
  • Зменшують навантаження на спину, ноги і органи малого тазу;
  • Попереджають передчасне опущення плода;
  • Зменшують розтяжки.

З яких матеріалів роблять бандажі

Якісні бандажі роблять з натуральних тканин – найчастіше з бавовни. Цей матеріал дозволяє шкірі дихати і не викликає алергію, адже бандаж при вагітності не тільки діє на материнський організм, але і впливає на майбутню дитину. Вставки виконують з еластану або мікрофібри – ці тканини теж гіпоалергенні, при цьому вони досить добре розтягуються і забезпечують гнучку фіксацію.

Як правильно носити бандаж

Щоб вони приносили тільки користь, потрібно дотримуватися кількох простих правил:

  1. Носіння бандажа передбачає повний комфорт. При появі неприємних відчуттів обов’язково зверніться до лікаря – можливо, потрібно вибрати інший вид виробу.
  2. Бандаж не можна носити безперервно. Кожні три години необхідно робити півгодинну перерву.
  3. При нестачі повітря, відчутті здавлювання або більш сильних і неспокійних рухах дитини бандаж потрібно послабити або зняти.

Де купити бандажі для вагітних оптом

Щоб придбати ці вироби, необхідно зайти в розділ «купити оптом» і зареєструватися, щоб отримати повний прайс. Ви зможете детально ознайомитися з цінами і дізнатися про найвигідніші пропозиції для оптових покупців.

Попередня статтяДля чого потрібен балансувальний тренажер?
Наступна статтяБандажі для ніг: що це і навіщо вони потрібні?