Бандаж на зап’ястя: коли і кому він може знадобитися?

Бандаж для променевозап`ястного суглоба, він же шина на зап’ястя – ортопедичне пристосування, що обмежує рух суглоба і оточуючих його м’язів.

Будова зап’ястя має особливість – складний суглоб, що включає п’ять кісток, оточений м’язами і сухожиллями, не захищений природою. Його не прикривають шари м’яких тканин або щільні зв’язки, які можуть мати амортизуючу дію.

Тому проблеми з променезап’ястковим суглобом різного ступеня тяжкості виникають у представників багатьох професій, чия діяльність включає повторювані рухи кисті.

Бандаж на зап’ястя з еластичного матеріалу допомагає уникнути передчасному зношуванню суглобових зчленувань:

  • Касирам;
  • Музикантам;
  • Офісним службовцям;
  • Спортсменам і кіберспортсменам.

Травми променезап’ястного суглоба виникають несподівано. Будь-яка людина, незалежно від віку і стану здоров’я, може невдало впасти або підвернути руку. У таких випадках підтримка м’язів і кісток, яку надає правильно підібрана лангета на зап’ястя – необхідний елемент протоколу лікування, що доповнює прийом фармакологічних препаратів.

Якими бувають фіксатори зап’ястя

Ортез на променево-зап’ястковий суглоб WH-301
Ортез на променево-зап’ястковий суглоб WH-301

Досягнення сучасної ортопедії дозволили розробити, удосконалити і впровадити в масове виробництво вироби, які виконують кілька різні, хоча і подібні функції. Пов’язка з гіпсу або еластичного бинта – не єдині варіанти, що полегшують стан при захворюваннях і травмах.

Фіксатор зап’ястя, що випускається у вигляді десятків моделей, має відмінності в ступені жорсткості і будові. Вироби поділяються на чотири основні групи:

  1. Легкі. Нагадують намотаний на руку короткий еластичний бинт або рукавичку без пальців. Забезпечують базову стабілізацію і помірну компресію. При їх носінні не дуже обмежуються рухи кисті, зате відбувається правильний розподіл навантаження і зниження ризику травмування м’яких тканин.
  2. Напівтверді. Бандаж на променезап’ястковий суглоб, що відноситься до цієї групи, посилюється вставками з алюмінію або пластика. Для підгонки по руці забезпечуються застібками на липучках. Після надягання ортеза, суглоб набуває фізіологічно правильне положення і міцно фіксується в ньому. Знерухомлення знижує інтенсивність запалення і больові відчуття.
  3. Жорсткі. Вироби випускаються для правого і лівого зап’ястя окремо. При фіксації руки майже до ліктя стають неможливими мимовільні рухи. Більша, ніж в напівтвердих моделях площа вставок і застібки з регуляторами дозволяють точно пристосувати ортез на променезап’ястковий суглоб по руці. Пристосування замінює гіпсову пов’язку, виграючи по рівню комфорту і гігієнічності.
  4. З фіксаторами для великого пальця. Випускається у варіантах з різним ступенем жорсткості, ортез променезап’ястковий обмежує рухи першого пальця ефективніше, ніж гіпсова пов’язка. При надяганні охоплює долоню і зап’ястя, не доходячи до ліктя.

Матеріали для виготовлення променезап’ясткових бандажів

Вимоги до виробів медичного призначення – безпека і необхідний рівень гігієнічності, відповідно до вимог нормативної документації.

Незалежно від вартості, конструкції моделі та рівня жорсткості бандаж променезап’ястковий виготовляється з тканин, які:

  • Витримують розтягування;
  • Зберігають форму;
  • Не електризуються;
  • Вільно пропускають повітря в обох напрямках.

Достатній рівень вентиляції – забезпечення прийнятного мікроклімату шкіри, при якому не виникають попрілості і запальні процеси.

Інша умова вибору тканин – міцність і стійкість до зношування. Пристосування, що знаходиться на тілі тривалий час, служить для захисту не тільки в стані спокою, але при повсякденній активності пацієнта. Спортсмени, що носять бандаж для попередження травм на тренуваннях, не повинні змінювати його після кожного прання через різкий приход в непридатність.

Друга група компонентів, з яких виготовляється ортез для променезапястного суглоба – жорсткі і напівжорсткі вставки, які допомагають фіксації. На виробництві застосовують:

  • Щільний пластик з антистатичними властивостями;
  • Еластичні гелеві полімери;
  • Алюмінієві шини, приховані під тканиною.

Перелік деталей для пошиття завершує фурнітура. Фіксуючі застібки на липучках протягується в пластикові або металеві петлі, щільно пришиті до тканини. Головні вимоги до деталей з пластмаси – міцність і відсутність електризації.

Ортез на зап’ясті – показання до застосування

Список станів, при яких лікарі настійно рекомендують носити ортез на зап’ястя, включає п’ять основних груп:

  • Травми;
  • Тунельний синдром;
  • Запальні процеси;
  • Артрит і артроз суглобів;
  • Реабілітація після операцій.

Травми – найбільша категорія, що включає:

  1. Розтягнення або розриви зв’язок з сухожиллями при падіннях і ударах. Виявляються гострим болем, набряками, гематомами і неприродною рухливістю. При лікуванні потрібно зняття навантаження на пошкоджені ділянки суглоба, для чого призначається жорсткий або напівжорсткий бандаж для зап’ястя.
  2. Вивихи, при яких відбувається розрив зв’язок суглоба зі зміщенням кисті по відношенню до передпліччя. Проявляються вираженим болем, деформацією і неможливістю поворухнути рукою. У якості першої допомоги використовується знерухомлення, прикладання холоду, за якими слідує вправлення. Реабілітація включає жорсткий фіксатор променевозап`ястного суглоба, на перші 2-3 тижні і еластичний на термін до кількох місяців.
  3. Переломи при падіннях на витягнуту кисть або при сильних ударах по її тильній стороні. Виявляються болями, набряками, деформаціями і порушеннями рухів. У випадках без зміщення носяться жорсткі ортези близько місяця. При переломах зі зміщенням перед накладанням лангети проводять хірургічну операцію. Для реабілітації застосовуються еластичні і напівтверді фіксатори.

Тунельні синдроми проявляються болями по всій руці і порушеннями руху в пальцях. Стан вимагає застосовувати супорту на зап’ястя із середнім ступенем жорсткості.

Запальні процеси (бурсит болючою шишкою на суглобі або запалення сухожиль великого пальця) лікуються іммобілізацією з одяганням бандажів всіх ступенів еластичності.

При артритах і артрозах, коли суглоби болять, погано рухаються і хрумтять, потрібне комплексне лікування, що включає медикаменти, ЛФК та ​​стабілізацію суглобів за допомогою жорсткої і напівжорсткої фіксації.

Реабілітація після операцій на зап’ясті і великому пальці вимагає обов’язкового носіння бандажа для прискорення загоєння і профілактики ускладнень.

Протипоказання

В окремих випадках носіння фіксуючих виробів протипоказано. До них відносяться:

  • Захворювання шкіри (виразки, дерматит, висипання);
  • Набряклість тканин, через які бандаж важко надягати і знімати;
  • Відкриті рани (в тому числі і відразу після перелому).

Як купити бандаж на зап’ясті оптом

Компанія «Волсмарт» пропонує Вам купити бандаж на зап’ястя оптом в Україні.

Запрошуються до співпраці:

  • Аптеки;
  • Магазини медтехніки;
  • Спортивні центри;
  • Лікарі-ортопеди і реабілітологи.

Для отримання доступу до оптового каталогу необхідно зареєструватися на сайті. Після схвалення менеджером вашої заявки, Ви отримаєте доступ до прайсу з оптовими цінами і зможете сформувати своє замовлення по e-mail або телефону.

Попередня статтяКоректор постави: коли і кому він може знадобитися?
Наступна статтяБандаж на плечовий суглоб: коли і кому він може знадобитися?