Бандаж на плечовий суглоб: коли і кому він може знадобитися?

Бандаж на плечовий суглоб: коли і кому він може знадобитися?
Бандаж на плечовий суглоб або плечовий пояс – це фіксуюче пристосування, яке носиться для обмеження рухливості зчленувань суглоба плеча і підтримки його необхідного положення. Потреба у використанні виробу виникає при травмах, різних захворюваннях і больовому синдромі різного походження.

Конструкція

Найпростіша конструкція з давніх часів – косинка або тканинний відріз, перекинутий через плече, виріб зберіг базові елементи і піддався удосконаленням. Сучасний бандаж на плече включає:
· Опорну сумку (вона ж муфта);
· Підтримуючи ремені;
· Жорсткі фіксуючі вкладки;
· Абдукційну подушку для відведення (при необхідності);
· Знімний пояс (при необхідності);
· Фурнітуру для підгонки за розміром.
Після призначення лікаря ортез плечовий носиться надягнутим на голе тіло або білизну з бавовняних тканин, які не заважають циркуляції повітря.
Види фіксаторів для плечового суглоба
Загальноприйнята класифікація медичних виробів виглядає так:
· Бандажі – для еластичної фіксації;
· Ортези – для жорсткої фіксації.

Косинковий бандаж для підтримки руки EO-302
Косинковий бандаж для підтримки руки EO-302

Коли лікар підбирає пацієнтові фіксатор плечового суглоба, він відштовхується від ступеня пошкодження і цілі, яку необхідно досягти.
Існують наступні види:
· Підтримуючі;
· Фіксуючі;
· Мобілізуючі;
· Обмежуючі.
Підтримуючий бандаж для плеча назначається для зняття навантаження на кістки, суглоби і навколишні м’язи. Це найвідоміший і широко застосовуваний варіант (альтернативна назва – косинка).
Дія пристосування полягає в підтримці руки і плечового поясу в стабільному стані за рахунок часткового обмеження рухливості. Дана міра допомагає вгамувати біль і знижує ймовірність пошкоджень. Поширений випадок, при якому носиться такий бандаж з метою підтримки – період реабілітації, який настає після того, як знімається гіпсова лангета на плече, накладена при переломі або вивиху.
За допомогою фіксуючих виробів можливе часткове знерухомлення після травм плечового суглоба в цілому. При їх надяганні міцно фіксується передпліччя і плече по відношенню до тулуба. Наочний приклад – пов’язка Дезо, яку носять під час реабілітаційного періоду після переломів плечових кісток, ключиць і вивихів. Більш складні варіанти передбачають комбіновану стабілізацію плеча і ліктя.
Іммобілізуючий ортез на плечовий суглоб практично повністю обмежує рухи і фіксує пошкоджену кінцівку в заданому положенні. Він включає додаткові елементи, в тому числі і підвищеної жорсткості:
· Пластини;
· Ребра;
· Стяжки;
· Абдукційні подушки.
Використовується відразу після отримання травми, запобігає виникненню больового шоку, зміщенню тканин і пошкодженням, які завдають гострі краї переламані кісток. Подальше носіння, в тому числі і після проведеної операції, прискорює реабілітацію.
Граничний бандаж для плеча і ключиці випускається у вигляді напівжилетки, яку надягають на пошкоджену ділянку. Це пристосування оснащується спеціальним фіксуючим ременем, що знижує амплітуду розмаху плеча.

Матеріали для виготовлення

Медичні пристосування, служать для підтримки кісток і суглобів, носяться прямо на голе тіло або бавовняну футболку тривалий час. Окремі екземпляри за показниками можуть вдягатися на досить довгий термін.
З наведених причин, бандаж для плеча та передпліччя повинен бути пошитий з матеріалів, які:
· Безперешкодно пропускають повітря і пари води в обох напрямках;
· Легко вбирають піт і швидко висихають;
· Не електризується;
· Не викликають алергії;
· Не розтягуються під час носіння.
Зазначеним вимогам відповідають матеріали, прописані в технічних умовах виробників медичних виробів, таких як плечовий супорт. До них відносяться:
· Неопрен;
· Бавовняні тканини;
· Щільні лямки, сплетені з нейлону;
· Трикотаж з високою щільністю з натуральних ниток;
· Пенополіурітан (наповнювач для абдукційних подушок).
Крім тканинних елементів і лямок фіксатор для плеча включає фурнітуру (пряжки, застібки). З їх допомогою підходящий за розміром виріб налаштовується індивідуально. При їх виготовленні використовуються:
· Пластмаса з антистатичними властивостями;
· Сплави на алюмінієвій основі.
Додаткову жорсткість виробу надають вставки з тих же матеріалів. За загальним гігієнічним правилам металеві елементи не повинні торкатися шкіри.

Показання до застосування

Приймати рішення про те, як зафіксувати плечовий суглоб, повинен лікар, хоча первинна самостійна іммобілізація за допомогою косинки допускається. Переломи, розтягнення і вивихи виникають несподівано, вимагаючи повного знерухомлення кінцівки відразу після інциденту і подальшої тривалої реабілітації після завершення гострого періоду. Часто для цих цілей застосовуються моделі з подушками, що зменшують навантаження.
Оскільки найчастіше необхідність фіксації виникає після травмування, то окремі категорії громадян, що знаходяться в групі ризику, носять плечовий ортез-менш жорсткий варіант в профілактичних цілях. Спортсмени надягають еластичні вироби з неопрену перед тим, як приступити до тренувань, і цей захід дозволяє їм знизити ймовірність травми.
З віком кісткова тканина втрачає кальцій і літні люди можуть отримати перелом «на рівному місці». Сімейний лікар має право рекомендувати пацієнтам старше 60 років носити корсет для плеча, щоб уникнути переломів або для полегшення больового синдрому.
Крім травм і періоду реабілітації існує список захворювань, при яких незалежно від професії і віку пацієнта показано надягати ортез плечового суглоба або ж більш еластичні вироби. Він включає:
· Артроз;
· Артрит;
· Бурсит;
· Больовий синдром;
· Запалення неясної етіології.
Поряд з прийомом лікарських препаратів правильно підібраний плечовий корсет сприяє швидкому одужанню і полегшенню стану. Сприятлива дія відбувається за рахунок правильного анатомічного положення і обмеження рухів зчленування.

Як купити оптом

Компанія «Волсмарт» пропонує всім бажаючим (аптеки і аптечні мережі, лікарі, великі фірми і приватні підприємці, інтернет-магазини, спортивні центри, медичні центри і клініки, магазини медтехніки та ортопедичних товарів і т.д.) купити оптом бандаж на плечовий суглоб. У каталозі на сайті представлені еластичні і жорсткі моделі, які призначаються при різних діагнозах.
Щоб придбати ортези оптом, потрібно:
· Заповнити анкету для реєстрації на сайті;
· Отримати від менеджера листа зі схваленням реєстрації;
· Відкрити лист, перейти за посиланням або увійти у розділ “Купити оптом” під своїм логіном і паролем;
· Вибрати необхідні товари;
· При необхідності, можна зв’язатися з менеджерами:
– по одному з телефонів, зазначених на сайті;
– електронній пошті.
Наші фахівці обов’язково зв’яжуться з Вами, щоб уточнити деталі.
Спосіб оплати і доставки вибирається клієнтом особисто. Є можливість самовивозу.
Ми завжди раді співпрацювати з Вами і готові до продуктивної партнерству!

Попередня статтяБандаж на зап’ястя: коли і кому він може знадобитися?
Наступна статтяБандаж на шию: асортимент Волсмарт